FAQ

Najčastejšie otázky
 
Koľkokrát týždenne sa môžem opaľovať v soláriu, aby to bolo rozumné?
Ľudia s fototypom I, deti, mladiství do 18 rokov a ľudia užívajúci lieky, ktoré spôsobujú precitlivenosť na slnko, ako aj ľudia s rakovinou kože v rodine by solárium k opaľovaniu vôbec nemali používať. Primerané opaľovanie 2-3x týždenne je pre všetkých ostatných nezávadné.
Všeobecne je známe, že sa pokožka po opaľovaní zregeneruje minimálne za 24h. Ak ste fototyp II, trvá regenerácia 48 hodín a viac. Európska norma odporúča neprekročiť 60 opaľovaní za jeden rok.
 
Môžem dostať z opaľovania v soláriu rakovinu kože?
Na túto tému existujú medicínske a vedecké pripomienky, ktoré uvádzajú, že prekročenie odporúčanej dávky alebo spálenie kože, predstavuje jeden z faktorov zvýšeného rizika ochorenia rakovinou kože, najmä, keď sa spálime v detskom veku a opakovane.
Zodpovedným používaním solária získate kontrolovaným spôsobom svoje opálenie a Vitamín D prostredníctvom UV žiarenia.
 
Aké výhody ponúka opaľovanie v soláriu?
Soláriá ponúkajú kontrolovanú cestu k zhnednutie a môžu zabezpečiť a zachovať dostatočnú hladinu Vitamínu D.
Pri opaľovaní na slnku je telo vystavené rôznej intenzite slnečného žiarenia. Tá závisí od ročného obdobia, dennej doby, miesta pobytu a pod.
V soláriu môžete využívať riadený systém bezpečného opaľovania, individuálne pre každý typ pokožky s maximálnym zamedzením preťaženia a spálenia.
Pri opaľovaní v soláriu vieme na základe typu pokožky a typu solária vytvoriť individuálny opaľovací program, ktorý zamedzí nadmernému opaľovaniu a spáleniu.
 
Ako chrániť tetovanie v soláriu?
Ak je tetovanie čerstvé a pokožka nie je plne zregenerovaná, nemala by sa UV žiareniu vystavovať. Ak je už tetovanie staršie a pokožka úplne v poriadku a chcete si toto miesto chrániť, postupujte rovnako ako keď sa opaľujete na slniečku. Použite kvalitný krém s UV filtrom alebo si tetovanie schovajte pod tričko či uterák. Na ostatné časti tela používajte kvalitný krém do solária. V štúdiu Vám radi poradíme.
 
Je možné navštíviť solárium dva dni po sebe?
Opaľovanie na slniečku a v soláriu je úplne rovnaké, pôsobí na Vás rovnaké UV žiarenie a vytvára prirodzeným spôsobom opálenie. Ak idete do solária prvýkrát alebo po dlhšej dobe, tak medzi prvou a druhou návštevou musí byť rozostup 48 hodín, aby sa zistilo či sa na pokožke neobjaví alergická reakcia. Ak je všetko v poriadku, môžete následne ísť aj dva dni po sebe, ale vždy tak, aby ste neprekročili dávku UV žiarenia, ktorá by na Vašej pokožke vyvolala erytém (začervenanie / spálenie vyvolané UV žiarením). Ale je lepšie dať medzi návštevami deň pauzu, aby sa pokožka zregenerovala a používať kvalitnú solárnu kozmetiku, ktorá zlepší Vaše opálenie a pokožke dodá potrebné látky a hydratáciu.
Pokiaľ s opaľovaním začínate, určite si presne Váš typ pokožky a tomu prispôsobte program opaľovania. Poradí Vám vyškolený personál v našom štúdiu. Medzi prvou a druhou návštevou musíte nechať rozostup 48 hodín a následne je dobré počas 2 až 3 týždňov absolvovať počiatočnú opaľovaciu kúru skladajúcu sa z 8-12-tich návštev, kedy chodíte väčšinou obdeň. Pokožka si postupne zvyká na UV žiarenie a vy si vytvárate požadované opálenie. Následne si opálenie udržiavate 1x týždenne.